Systémové upozornění
Hlavní informace

Využívání v praxi u vozíčkářky Vendulky

Jsem vozíčkářka a polohovací pomůcku používám hlavně doma. V autě mne trochu nezvykle jakoby tlačila, ale chystám se si ji objednat přímo na míru do své postele.
Používám nyní velikost II s polystyrenovými kuličkami.

Vendulka Koupilková, Plzeň, duben 2016

Praxe u nepohyblivého klienta

Polohovací pomůcka velikosti II s polystyrenovými kuličkami se stala po vyzkoušení výbornou úlevou dlouhodobě ležícímu a minimálně pohyblivému panu K.K. v okrese Rokycany.

Zkušenosti fyzioterapeuta

Polohovací pomůcku velikosti II s výplní pohankových slupek používám a velice oceňuji při své práci fyzioterapeuta. Perfektní jerovněž při masážích shiatsu. Doporučuji.
Používám ji i při masážích u klientů s osteoporotickými obtížemi, kdy v tomto případě vždy snižuji tlak na masírované části těla.
Doporučuji polohovací pomůcky i na dlouhé cestování.

Mário Moravanský, fyzioterapeut Praha, duben 2016

Polohovací pomůcka v jihovýchodní Asii

Báječná věc na dlouhé lety, cesta do jihovýchodní Asie a zpět není na pár hodin a pohodlnější cestování s podkládáním páteře bylo velice příjemné. Cestoval jsem s menší velikostí I a s výplní polystyrenové kuličky.

P.Č., Střední Čechy, březen 2016

Seniorská reference

Polohovací pomůcku velikosti II s polystyrénovými kuličkami jsem dostal jako dárek k narozeninám, a používám ji hlavně jako relaxační a odpočinkovou podložku - když si čtu, poslouchám rádio i hudbu a dívám se na televizi. Mám ji v křesle, na gauči a pomáhá mi i při relaxaci v posteli. Děkuji.:-)
V.K. , 85 let , Středočeský kraj, březen 2016

Úleva po dlouhé cestě

Vyzkoušel jsem polohovací pomůcku velikosti I s výplní polystyrenových kuliček po 10hodinové cestě za volantem autobusu. Pocítil jsem obrovskou úlevu v oblasti bederní i krční páteře, zkoušel jsem pomůcku různě otáčet a cítil jsem se báječně.

Řidič zájezdového autobusu N.K., ČR, únor 2016

Zkušenosti ze San Franciska

Moje mamka i já jsme vyzkoušely „polštářky"na mnohahodinový let z ČR do San Francisca a moc nám přišly vhod. Máme velikost I v barevném potištěném povlaku s polystyrenovými kuličkami.
Cesta za oceán je dlouhá, a tak po 2 hodinách už nevíš jak sedět. Při pomyšlení,
že je před Tebou ještě dalších 10 hodin letu se v duchu zděsíš a říkáš si, jestli neskončíš
v mentální instituci. Samo, když letíš první třídou je to o něčem jiném.
Takže, maminka využila polštář (vice vyplněnou část), jako podporu zad - dolní části bederní.
Já jsem na polštářku částečně seděla - neboť mně vadí dlouhé sezěni na kostrči.
Tím polštářkem se částečné kostrč nadzvedne, a dostane se jakoby do prostoru mezi dva díly.
To pro mne znamenalo okamžitou úlevu. Mamka si zase libovala s podporou kříze.
Později jsme použily polštářek jako oporu hlavy na spaní. Jedním okamžikem, kdy
mně spadnul polštář na zem a nemohla jsem ho zvednout, tak jsem si na něj jakoby
stoupla a masírovala jsem si nohy. Zvednutím nohou do jiného uhlu se též odlehčí celému
tělu.
Nyní po příchodu domů do San Francisca polštářky používáme stejným stylem. Jako další použití: pokud spím na boku, vložím polštář mezi kolena, a tím se mi vyrovnají kyčle, je to strašně relaxační.
Co se týká kvality – polštářů, je dostatečné ohybný, lehce přenosný. Nesléhává se a vydrží zátěž těla. Dá se vyprat a je mnohoúčelový.

Olga Popilková a Helena Huttarová / 83let/ San Francisco, prosinec 2015

Polohovací pomůcky velikosti I a II

Pomůcka s doplňky mi vždy uvolní svaly okolo páteře a necítím je v takovém napětí. Používám už několik let pomůcky s výplní polystyrenových kuliček velikosti I i velikosti II. Velikost II mám doma na cvičení a relaxaci a s velikostí I polohovací pomůcky cestuji.
Nejvíce jsem ji ocenila při svém cestování autobusem na několikadenním zájezdu do Paříže v říjnu 2015, kdy byla obrovskou pohodou a tlumením nárazů a vibrací autobusu na silnici.
Občas ji používám i v autě.

Kateřina Hasmanová, Hořovice, leden 2016

Jiří Polách, jednatel Pastelka, obecně prospěšná společnost

Jako zaměstnavatel zdravotně tělesně postižených osob jsem plněl docenil přínos polohovací pomůcky v celé řadě především neočekávaných situací, kdy bylo třeba uvést některého z mých kolegů do stabilizované polohy nebo podpořit správné dýchání po epileptickém záchvatu.

Tomáš Novák, marketingový konzultant

Polohovací pomůcka TAMAVI je mým častým společníkem na cestách a při cvičení proti bolesti zad. S klidným srdcem ji mohu doporučit všem.