polohovaci-pomucka vnejsi-povlak1 ledvinka-galerie vnejsi-povlak2 vnejsi-povlak3


Využití

 

Polohovací pomůcka má mnoho možností využití - při různých typech pooperačních stavů, při rehabilitaci, rekonvalescenci, cvičení, polohování, lze ji využít při sezení, ležení, k cestování. Polohovací pomůcka je určena pro osoby zdravé jako prevence, pro osoby zdravotně postižené, rehabilitující, pro rekonvalescenty / děti i dospělé, seniory/.

Využít ji lze ve 3 variantách skládaného variabilního vrstvení.

Polohovací pomůcka je určena pro různá rehabilitační cvičení,/ páteř, horní i dolní končetiny, kyčle, pánev, stabilizační poloha, leh na boku, na břiše, sed/, pro různé typy polohování po lékařských zákrocích, k relaxaci, ke stabilizaci osob se špatnou stabilitou vsedě apod.

Při využití např. ve stabilizační poloze a poloze na břiše je vhodná polohovací pomůcka pro osoby s výhřezy ploténky či posuny obratlů, zejména u velice častého posunu L5, s problémy meziobratlové ploténky, s poúrazovými stavy i se stavy pooperačního charakteru, se zraněními či chorobami kyčelních kloubů, atd., které by vhodným způsobem bránily při polohování ve stabilizační poloze i v poloze na břiše posunu nepevných břišních svalů jejich povolením nebo jejich malou pevností do podložky lůžka, a tím předcházely bolestem zejména bederní páteře, kyčelních kloubů a jejich úponů. 

Dále je polohovací pomůcka využitelná ke korekci svalové dysbalance pánve a dalších nežádoucích projevů uvedených onemocnění či zranění.

Využít ji lze vhodně i při cestování v různých dopravních prostředcích i na jízdu autem. Dobré zkušenosti jsou s využíváním pro sezení na židlích při opírání těla o opěradlo, pro podložení nohou, výhodou jsou prodyšnost i masážní účinky polystyrenových kuliček, pohankových slupek, případně lněného semínka apod.Výborné využití poskytuje polohovací pomůcka ve stavu plného i částečného rozložení v běžném životě při sezení v autě / mírně plněná, aby nedocházelo k posunu sedačky ve velké vzdálenosti od volantu a pedálů/, v křesle. Vhodné je využití např. při muzikoterapiích. 

Zkušenosti jsou i s využitím pro vozíčkáře po připevnění na vozíky. Pohyblivost výplně polštářku zajišťuje přizpůsobení tvaru jednotlivých částí těla a zároveň částečnou stabilitu, mikromasáže díky pohybu výplně. Výplň není dodávána s plněním maximální kapacity vnitřního povlaku v jednotlivých částech, protože by nedocházelo k masážním účinkům.  

Polohovací pomůcka se skládá ze tří částí, klínu a dvou rovných částí oddělených od sebe dvojitým prošitím, kde se pomůcka ohýbá – překládá.  

Využití tvaru polohovací pomůcky je především v několika možnostech skládání (vrstvení) jednotlivých částí na sebe. Polohovací pomůcka se vyrábí ve třech velikostech a dvou výplních: 

Menší velikost jako velikost I - polystyren. kuličky a velikost I - bio pohanka. Standardní velikost je označována jako velikost II - polystyren. kuličky a velikost II - bio pohanka. Největší rozměry jsou ušity na míru, označují se velikostí III - polystyren. kuličky a velikost III - bio pohanka - výchozí udávaný rozměr je vzorový.