PaedDr. Iva Matulková

Iva Matulková

Adresa:

Jirkovského 2603
269 01 Rakovník

 
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Telefon: +420 606 753 410
 IČ: 45816972

E-shop:
Facebook
Twitter
Youtube
Google+

 

O mně

pomuckaVe své dlouholeté pracovní praxi pedagogické, manažerské i v pracovních činnostech různého charakteru, kterými mne život provází, stále získávám plno cenných praktických zkušeností souvisejících s problémy těla a pohybu dětí i dospělých, včetně handicapovaných osob.

Průběžně se obohacuji o  poznatky s využitím hudby, s muzikoterapií, s lektorskou a poradenskou činností. Soukromě i pracovně ráda a poměrně často cestuji, mám poznatky z pohodlí i nepohodlí na cestách. 

 

figura1To všechno a k tomu náhlé zdravotní indispozice ovlivnily vznik polohovací pomůcky. Bolest zad je velice běžná, posun obratlů se nevyhnul ani mně. Hledám stále cestu jak sedět, ležet, aby záda nebolela

Existuje řada pomůcek, ale žádná mi v dané situaci nepomáhala tak, abych se cítila dobře, nebo dokonce velmi dobře. Život se mi před několika lety během vteřiny změnil v okamžiku velkých akutních očních zdravotních problémů, kdy hrozilo, že oslepnu.

 

Dlouhé týdny jsem musela po očních operacích pouze ležet v určitých předepsaných polohách bez možnosti změny polohy hlavy i těla, nesměla jsem téměř nic, a hlavně jsem téměř nic neviděla. Mohla jsem pouze pozitivně myslet, intenzivně přemýšlet, poslouchat hudbu, denně vnímat podporu lidí mně v té době nejbližších.

 

figura2

V té době vznikaly moje první konkrétní myšlenky pro vytvoření a výrobu praktické nové polohovací pomůcky, která je po mnoha dalších krocích uvedení první myšlenky do praxe v současnosti chráněna užitným průmyslovým vzorem CZ 24907U1 a zaregistrovaným průmyslovým vzorem EU Polštář (polohovací pomůcka), komunitární průmyslový vzor Společenství zapsaný pod číslem 002253542-0001", (angl."Registered Community Design No. 002253542-0001"). Je opatřena registrovaným logem – registrovanou ochrannou známkou ÚPV  - ČR, č. 503021.

 

Oficiálnímu uvedení na trh předcházelo důkladné promýšlení, zoufalá potřeba pomoci si a netrpět a dlouhé testování, následné odborné konzultace, a také konzultace  a testování s lidmi, kteří polohovací pomůcku potřebují. I jim chci pomoci.

logo tamavi